Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY

Tempi Moderni

Obtížnost:

 7+/8-, 850m

Orientace:

 J

Autor:

 Heinz Mariacher, Luisa Iovane, 1982

Kopec:

 Marmolada, Punta Rocca 3309m

Pohoří:

 Dolomity

Země:

 Itálie


Topo:

Tempi Moderni.pdf

Lezení do mobilu

Popis:

Tempi Moderni vylezl v roce 1982 Heinz Mariacher a Luisa Iovane OS až na třetí délku 7+/8-, kterou dali kvůli zimě na druhý pokus. Cestu odjistili skobami a vklíněnci a vytvořili tak nádherné alpinisické dílo v převážně pevné skále, které po 27 délkách končí na Punta Roca (3309m) v jižní stěně Marmolády.

Za nedlouho po prvovýstupu cestu zopakovali frankenjurští lezci Wolfgang Güllich a Norbert Sander.
První sólo zaznamenaly Moderní časy 19.srpna 1985, kdy je tímto stylem přelezl Maurizio Giordani za 4h 5min.

850m dlouhý výstup o 27 délkách ani po letech neztratil nic na své vážnosti. Některé odlezy jsou docela dlouhé, například na desáté délce je asi desetimetrový mělký vodní žlábek, který jen těžko odjistíte. Cestu je možné vylézt za den, počítejte však raději s bivakem na centrální polici na 12 délce. Víc prozrazovat nebudu, cestu si vylezte, stojí za to.

Přístup:

 Passo Fedaia - Malga Ciapella - Rifugio Falieri pod J stěnou Marmolady - po cestě k passo Ombretta odbočte pod J stěnu M.

Sestup:

 Z Punta Rocca na ledovec na jižní straně, po ledovci do sedla Fedaia - Malga Ciapella - Rif. Falieri. Nebo zkuste lanovku do Malga Ciapelly.

Použitý materiál:

 Lana 2x60m, veškerý materiál na jištění ve skále. Pvní bivak na bendu po 12 délce, druhý na vrcholu v boudě lanovky, kde bývaly deky.

přidej fotku


2013-07-19