Lezecká Revue

Steckovo solo Le Ginat na videu

Video z rychlopřelezu extremní alpské klasiky Le Ginat v severní stěně Les Droites Ueli Steckem je konečně na světě.

Ueli Steck, švýcarský horolezec, letos v zimě vysóloval tisíc metrů dlouhou cestu Le Ginat (ED, V M4+ 85°, 1000m) v severní stěně Les Droites (4001m) za 2h 8min. Le Ginat, klasický výstup v ledu který vede na jednu z nejvyšších stěn Alp, zaznamenal v minulosti již mnoho sólo přelezů. Steckův výběh za 2h 8min však aspiruje na nejrychlejší čas v historii přelezů této chamonixské klasiky.

19.ledna přijel Ueli Steck z Bernu do Agentiere, kde stihl první lanovku na Grant Montets. To je východisko pod severní stěnu Les Droites. Pod nástupem cesty Le Ginat byl Steck za chvíli a za dalších 128 minut se díval na masiv Mont Blancu z vrcholové hrany Les Droites.

Celý steckův výstup natáčel britský horolezec Jonathan Griffith z helikoptéry pilotované Pascal Brunem, legendárním pilotem v Chamonix.

Ueli Steck Speed Soloing the Ginat on the Droites from Jonathan Griffith on Vimeo.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
adoplnil: Honza, 15.04.2010
Oprava: film natočil lezec Jonathan Griffith z helikoptéry pilotované P. Brunem.
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.