Lezecká Revue

Haute Route II., III.

Etapa 2:
Bourg St. Pierre - Cab. Valsorey

  • nástup do chaty Valsorey(3030 mnm) je jasný, po západních svazích Combinu až na odbočku k chatě Velán, doleva krátkým výšvihem a dlouhým stoupáním až na ostroh k chatě Valsorey /62 SF noc s AV s polopenzí/.

Stoupání 1360m, sjezd 20m, 5,5 hodiny

Stoupání značeno červeně.

Etapa 3: Cab. Valsorey - Cab. Chanrion

Nad Valsorey(3030 mnm) přichází klíčový bod Haute Route. Svahy jsou dosti příkré a většinou lavinézní. Nad chatou se stáčet vlevo a pak v mírnějším svahu natraverzovat žlab doprava a po hraně vzhůru až pod převěj, kde se člověk dostane do sedla.

Ze sedla se musí člověk držet při pravé straně kotle Sonadon a jím vystoupat do stejnojmenného sedla(3504mnm), z něj po vrstevnici výrazně vpravo až nad velkou ledovcovou muldu(2736mnm) odkud se sjíždí přímo dolů na Chemontane(2255mnm). Nahoře bývá nafoukaný sníh a svah lavinézní!

Při levé straně končí ledovec séraky. Poté je sjezd veden vrstevnicí vpravo tak, aby se neztratila moc výška. V místě, kde se prudce začně otevírat po levé straně údolí, nasazujeme pásy a stoupáme pár desítek metrů na vyvýšeninu(2736mnm) odkud vede jasný sjezd po pravé straně svahu a následuje jen mírné stoupání do chaty Chanrion(2642mnm).

Etapa je orientačně i technicky nejnáročnější. Za špatné viditelnosti může být opravdu tvrdým oříškem.

Stoupání 1070m, sjezd 1650m, 7 hodin.

Text a foto účastníci zájezdu


Kota 2736m


Grand Combin


Svahy Grand Combinu


Luboš v prvním sedle.


Ledovec Sonadon a sjezd z prvního sedla.


Ledovec Durand ze sedla Sonadon.

Etapy 4. a 5.

Etapa 1.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.