Lezecká Revue

Messner/Eisendle je nový plán Moro a Urubko

Simone Moro a Denis Urubko, kteří se pokouší o první zimní výstup na Nanga Parbat, jsou právě teď po aklimatizačním výstupu do výšky 5400m v Diamírské stěně.
V této výšce a v místě, které je obvykle využíváno pro Camp 2, strávili noc při -30°C.

Původně zamýšleli výstup provést Kinshoferovou cestou. Výstupovou trasu nakonec změnili na Messner/Eisendle (Wikipedie:...Reinhold Messner, Hubert Messner, Hanspeter Eisendle a Wolfgang Tomaseth lezli v roce 2000 podél SZ hřebene vlevo od slovenské cesty, do které se napojili v 7500m na vrcholovém hřebeni severního vrcholu. Tam výstup ukončili).

Při výstupu Kinshoferovou cestou je totiž potřeba používat fixní lana, jejichž instalace zabírá příliš času. Ušetřený čas tak mohou věnovat buď zcela nové lince, nebo nové variantě cesty Messner/Eisendl.

Podle Planetmountain.com, Wikipedie


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.