Lezecká Revue

Mont Rochefort a Aiguille du Moine

Na chvíli se ještě vrátíme k letošní zimě v Alpách. Za zmínku stojí dva lyžařské a snowboardové sjezdy, které v oblasti Mont Blanc uskutečnil snowboardista Davide Capozzia spol..

Nejdříve se podívejme na prvosjezd jihozápadní stěny Mont Rochefort. Davide Capozzi (snowboard) a Stefano Bigio (lyže) jej uskutečnili 13.2.2012 po letech čekání na vhodné sněhové podmínky.

Terén 450 metrů dlouhého sjezdu se sklonem mezi 45° a 50° ohodnotili v americké stupnici za 5.2 E3. Výstup dokončili až po čtvrté hodině odpolední, sjíždět začali kolem 16.30. Sjezd byli nuceni přerušit v mixovém terénu ve spodní části stěny, kde dvakrát slanili. Potom pokračovali až na ledovec Marbrées pod stěnou, který přejeli už za svitu čelovek.

Linii sjezdu nazvali Pente a Remy podle francouzského lyžaře Remy Lecluse, který se před lety o linii na Mont Rochefort také zajímal. Tehdy v plánovaný den sjezdu však příliš vzrostla teplota a sněhový pokryv se zbortil.

A ještě zmíníme jihovýchodní stěnu dell'Aiguille du Moine, kterou sjel na lyžích jako první Jean Marc Boivin 17.4. 1987.
Davide Capozzi a Stefano Bigio ji dali společně s Civra Francesco (lyže), Herry Julien (snowboard) a Rolli Luca (lyže) 21.2.2012.

Podle chamonixinsider.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.