Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY

Wagnersteig

Kopec:

Plackles 1132 m

Pohoří:

Gutensteiner Alpen

Oblast:

Niederösterreich

Délka a čas výstupu:

200 m /350 m, 40 min /2:00

Čas přístupu:

30 min

Čas sestupu:

45 min

Obtížnost:

A

Nadmořská výška nástupu:

946 m

Nejlepší období:

duben – říjen

Lezení do mobilu

Charakter:

Velmi lehká feráta k chatě Hubertushaus. Po odbočení ze značené cesty Turm- a Wildenauersteig (značeno „T+W“) přes žebřík a pár lan na louku pod chatu. Při spojení s ferátou Wagnersteig pěkný a lehký celodenní okruh pro rodiny s dětmi. Feráta je táké často používána k sestupu.

Popis:

Nejprve po značené cestě směr chata Hubertushaus a posledních 100 výškových metrů ferátou. Pět metrů dlouhým, ukloněným žebříkem začínajícím na úpatí stěny nahoru (A) a traverzem doprava. Přes skalní stupně pak přímo nahoru (A) a poté lehčeji vprava pod doprava ubíhající ukloněnou polici. Jí pokračovat (A) až na louku pod Hubertushaus.

Komentář k zajištění:

Jeden ocelový žebří a ocelová lana na přidržení.

Příjezd:

Po A2 do Wiener Neustadt West, odtud po B26 kousek pře Uterhöflein. Zde odbočit doprava na Oberhöflein a v obci (tak vysoko jak to půjde) zaparkovat. Při použití veřejné dopravy vlakem do obce Unterhöflein, dále pěšky do Oberhöleinu (ukazatel 'Hubertushaus'). Přístup ke stěně: Po značené cestě směr 'Hubertushaus'.

Přístup ke stěně:

Sestup:

Stejně jako výstup nebo po červeně značeném chodníku k chatě Wilhelm Eichert-Hütte a od ní ferátou Wagnersteig (A) zpět.
přidej fotku
Přidej přelez a komentář