Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY

Via Örfla Klettersteig

Kopec:

Hohe Lug 973 m

Pohoří:

Bregenzerwald-Gebirge

Oblast:

Vorarlberg

Délka a čas výstupu:

100 m /350 m, 60 min /3:00

Čas přístupu:

60 min

Čas sestupu:

60 min

Obtížnost:

D a 2 (za mokra velmi kluzká)

Nadmořská výška nástupu:

560 m

Nejlepší období:

květen – říjen

Lezení do mobilu

Charakter:

Feráta nabízí sice málo strmých pasáží, za to ale zajímavé si hraní s tekousí vodou v rokli. Pokud někdo absolvoval některou (nebo dokonce obě) z ferát na Kapf (Via Kessi a Via Kapf), může to být příjemný doplněk v dané oblasti. Pozor, feráta se dá absolvovat pouze, když protéká málo vody!

Popis:

Z police u tabulky na kamenný blok a pak zpět k potoku (A a B). Podél potoku výš a u velkého kamene na druhou stranu k jištění. Po překonání traverzu (A) a strmých stupňů (B/C) krátký chodecký terén. Pak následuje výšvih (B/C) a pěkný traverz (B) a po dalším krátkém výšvihu (do B/C) se člověk dostane do lesa. Zde doprava a nahoru jedním krátkým, lehkým, zajištěným úsekem (A) a zpět k potoku. Na druhá stramě potoka k závěrečné, velmi strmé stěně (2 a D, první kramle jsou hodně vysoko) a po jejím překonání ven z rokle na pěšinu.

Komentář k zajištění:

Občas starší lano a kramle.

Příjezd:

Po A14 do Götzisu a v obci u kostela odbočit směr Bad (koupaliště). Zaparkovat přímo u koupaliště. Při použití veřejné dopravy vlakem do Götzisu.

Přístup ke stěně:

Z parkoviště u koupaliště (cca 480 m) po chodníku (Meschatleweg) podél potoka, až do místa, kde chodník stoupá k mostu (Meschatlebrücke). Zde opustit chodník a sledovat břeh potoka (mužíci) až k předskalí. Na tomto předskalí vpravo nahoře začíná feráta.

Sestup:

Po výstupu na chodník doleva k mostu, přes něj a po cestě ke kostelu do Meschachu, zde doprava a po Meschachweg zpět ke koupališti.
přidej fotku
Přidej přelez a komentář