Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY

Echernwand Klettersteig

Kopec:

Salzberg 1386 m

Pohoří:

Dachsteingebirge

Oblast:

Oberösterreich

Délka a čas výstupu:

290 m /350 m, 1:30 /2:30

Čas přístupu:

10 min

Čas sestupu:

40 min

Obtížnost:

D (krátké místo C/D, většinou C a lehčí)

Nadmořská výška nástupu:

580 m

Nejlepší období:

duben – říjen

Lezení do mobilu

Charakter:

Feráta ve stěně Echerntalwand přímo nad městem Hallstatt. Cesta je trochu zarostlá, ale uprostřed se nachází skvělé lezecké pasáže se žabříky, ze kterých je fantastický výhled a jsou vrcholem celého výstupu. Až na jedno místo v obtížnosti D se celá cesta pohybuje v rozmezí B – C a lehčí. Ve spojení s návštěvou solného dolu (kousek od nástupu) nebo historického centra města Hallstatt v návštěvníkovy zůstane zajímavý sportovně kulturní zážitek. A výhledy na jezero Hallstätersee jsou zaručeny!

Popis:

Po překonání 8 metrů dlouhého žebříku (B) přichází lehčí pasáž (A) jen občas přerušená krátkým skalním výšvihem (do B/C). Malý traverz vede k první stěnové pasáži (C a B/C) po níž následuje žebrík (A/B), ze kterého je nádherný výhled. Za žebříkem nahoru pře skalní stupně (B/C) k traverzu (A/B). Jím se člověk dostane ke strmé stěně (C), která je uzavřena lehkým a krátkým převisem (D). Od něj stupňovitým terénem (B) k poslednímu žebříku (B). Po překonání žebříku hladká a příkrá stěnka (C/D) přecházející ve strmý svah (B).
Pak následuje velmi dlouhý traverz (A a často chodecký terén) až na konec ocelového lana, které končí kousek před horní stanicí lanovky.

Komentář k zajištění:

Ocelové lano, Dachsteinské ocelové skoby a žebříky.

Příjezd:

Po A1 do Regau, dále po B145 do Hallstattu. V obci vpravo k placenému parkovišti u lanovky.

Přístup ke stěně:

Od údolí stanice lanovky kousek po asfaltové cestě a po maximálně 100 m odbočit na pěšinu (u lavičky). Po ní až na nástup.

Sestup:

Jen pár kroků k Rudolfsturm (hospoda) popřípadě k horní stanici lanovky (3 min). Tou zpět dolů na parkoviště nebo serpentýnama pěšky (35 min).
přidej fotku
Přidej přelez a komentář