Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY

Sentiero del Colodri

Kopec:

Cima Colodri 400 m

Pohoří:

Dolomity jih

Oblast:

Oblast jezera Garda

Délka a čas výstupu:

300m, 60 min

Čas přístupu:

15 min

Čas sestupu:

1:10

Obtížnost:

B-C (krátký úsek B/C na konci feráty, jinak větši

Nadmořská výška nástupu:

90 m

Nejlepší období:

celoročně

Lezení do mobilu

Charakter:

Pěkná feráta impozantní stěnou napravo od hradu v Arcu. Výstup je lehký a tím pádem vhodný i pro rodiny s dětmi. Výstup končí na krásném, krasovém plato a sestupuje se na druhou stranu kopce. Mimo jiné také stojí za to i výhled na údolí řeky Sarca a na Gardasee. Cesta zpět vede krásným centrem starého Arca a mimo jiné také kolem věhlasné cukrárny hned u mostu s výbornou zmrlinou!

Popis:

Od nástupu nejprve krátké strmé místo (A/B), které vede doprava do položeného terénu (A). Nyní lehce (A) nejprve doprava v blízkosti skal a pak zpět do úseku s plotnama (A/B). Přes plotny (stále A/B) ke krátkému strmému výšvihu (A/B - B), který vede až k závěrečné stěnce. Tou doprava a strmě nahoru (krátce B/C) k výlezu z feráty na plato. Odtud doprava ke kříži (chodecký terén, značeno).

Komentář k zajištění:

Velmi dobře zajišteno.

Příjezd:

Přes Rovereto (sjezd z dálnice Rovereto Sud/Lago di Garda Nord), Mori a Torbole do Arca. V Arcu přes výrazný most pod skálou s hradem, za mostem hned doprava k prvnímu kempu a zde zaparkovat.

Přístup ke stěně:

Od kempu kousek po cestě severním směrem a pak z cesty sejít doleva na výrazný chodník vedoucí až pod stěnu s ferátou.

Sestup:

Po výstupu z feráty doprava k dobře viditelnému kříži (jít přímo, ne zleva). Od kříže po výrazném chodníku směr S. Maria di Laghel a odtud opět zpátky do Arca. V Arcu pěší zónou zpět k mostu a odtud po cestě ke kempu.
přidej fotku
Přidej přelez a komentář
Jan  Kreisingerříjen 2011
Feráta použita pro sestup z vrcholu Colodri, po vylezení Zanzary.