Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY

Ferrata Rio Sallagoni

Kopec:

Drena 399 m

Pohoří:

Dolomity jih

Oblast:

Oblast jezera Garda

Délka a čas výstupu:

400m /100m, 1:30 /2:00

Čas přístupu:

5 min

Čas sestupu:

20 min

Obtížnost:

C

Nadmořská výška nástupu:

124 m

Nejlepší období:

březen – říjen

Lezení do mobilu

Charakter:

Feráta nabízí úžasné dobrodružství při lezení romantickou strží pod hradem Drena. Nejprve náročný, převislý výstup přímo nad vodou. Po dolezení do střední části rokle zajímavý lanový most a pak delší chodecký terén podél řeky a přes ni, s pár zajištenými úseky na konci.

Popis:

Od začátku rokle těžce (stále C) převislou stěnou pod tři vklíněné bloky (mezi druhým a třetím blokem možnst úniku doleva) a nahoru do světlejší střední části rokle. Přes lanový most na levý přeh a dál lehkým terénem. Po levé straně se nachází možnost proslaňování krátkého úseku, který je možné absolvovat i nahoru (5- UIAA). Dál se jde už lehkým terénem pod dvěma vklíněnými bloky k odbočce k hradu. Možnost pokračovat dále roklí (do B) nahoru až k mostu a od něj pak sejít k hradu.

Komentář k zajištění:

První, těžká třetina je dobře zajištěna průběžným ocelovým lanem a ocelovými stupy . V poslední třetině (B) jsou už pouze stupy a kramle bez ocelového lana! Díky velké vzdálenosti mezi stupy a kramlemi je celý výstup i přes jeho malou délku krajně nevhodný pro malé děti!!!

Příjezd:

Po Brenerské dálnici směr Verona do Trenta (sjezd Lago di Garda Nord) a údolím řeky Sarca do Dro. Z jihu přes Rovereto (sjezd z dálnice Rovereto Sud/Lago di Garda Nord), Mori do Torbole, Arca a Dro. V Dro odbočit směr Drena. Hrad (Castell Drena) je dobře viditelný už zespodu. Po první zatáčce doleva možnost vpravo parkování a něco výše další možnost zaparkování.

Přístup ke stěně:

d poslední zátáčky se jde doprava po šotolinové cestě nahoru a jí až k začátku strže ve které vede feráta.

Sestup:

U hradu severovýchodním směrem dolů k místu k posezení u cesty, tady zahnout doprava, přejít cestu a sejít k malému olivovému háji. Podruhé přejít cestu a sledovat chodník až na parkoviště.
přidej fotku
Přidej přelez a komentář