Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY

Sandro Pertini

Kopec:

Stevia Alpe 2491 m

Pohoří:

Dolomity

Oblast:

Südtirol

Délka a čas výstupu:

700m, 3:00

Čas přístupu:

20 min

Čas sestupu:

1:30

Obtížnost:

C-D (krátké místo D, převážně C/D)

Nadmořská výška nástupu:

1730 m

Nejlepší období:

červen – listopad

Lezení do mobilu

Charakter:

Vzdušná a perfektně udělaná feráta na začátku nádherného údolí Langental. Díky mnoha zajímavým místům (mosty a strmé pasáže se žebříky) je dobrým doplňkem k náročným výstupům na vrcholky Dolomit a určitě zajistí mnoho zábavy.

Popis:

Nejprve stále lehce po hraně (B/C) až na místo zvané „Mauer (zeď)“ (C). Po této kolmé pasáži následuje první žebřík a po něm (B/C) na rampu. Ta vede (C, pak B/C) k veliké polici. Po polici sledovat značky až k dalšímu výšvihu (C) a ten vede na hřeben. Na konci hřebene nástup na pilíř (C). Na vrcholu pilíře malý most (C/D). Po překonání mostu velmi strmě (C/D) nahoru a doleva na začátek příkrého vhloubení (C/D). Na konci vhloubení žebřík (B) k výklenku s Madonou. Nyní už jen pár skalních stupňů (B/C) k výstupu na plato. Dál po značené cestě k k chatě Stevia.

Komentář k zajištění:

Opravdu perfektně zajištěný výstup.

Příjezd:

Po Brenerské dálnici do Klasenu a dále směr Gardenatal do Wolkensteinu. Na začátku obce Wolkenstein silnicí směr Longental až na placené parkoviště s občerstvením (parkovací automat, konec cesty).

Přístup ke stěně:

Od parkoviště po lesní cestě (značeno dvěma pruhy) a po ní až na loučku s malou kapličkou St. Silvestra. Po cestě dál přes lesík až na její konec k údolní stanici nákladní lanovky chaty Stevia. Zde 30 m vlevo začíná na hraně feráta. Značení až k prvnímu jištění.

Sestup:

Od chaty Stevia podle ukazatele směr Wolkenstein (značená cesta 17 St. Silvester). Z vesničky Daunei zahnout vlevo a po cestě zpět na parkoviště.
přidej fotku
Přidej přelez a komentář