Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY

Via Ferrata Michielli Albino Strobel

Kopec:

Punta Fiames 2252 m

Pohoří:

Dolomity

Oblast:

Südtirol

Délka a čas výstupu:

450m /1050m, 2:00 /5:00

Čas přístupu:

60 min

Čas sestupu:

2:00

Obtížnost:

C a 1+

Nadmořská výška nástupu:

1755 m

Nejlepší období:

červen – říjen

Lezení do mobilu

Charakter:

Tato feráta, založena v roce 1964 na počest horského vůdce Michielli Albino Strobela, představuje zajištěný výstup v tom klasickém smyslu. Cesta sluduje nejlehčí směr exponovanou západní hranou Punta Fiame. Zajištěné pasáže jsou přerušovány dlouhými chodeckými úseky.

Popis:

Komínem (B/C) a kombinací komínu, žlabu a rampy (B) na skalní výstupek. Po krátkém lezeckém místě (1) do chodeckého terénu. Po výšvihu (B/C) k traverzu (A) a dalšímu výšvihu (B/C). Komínem (B) do chodeckého terénu. Lehce (A) k dalšímu komínu (B/C) a na konec první části (A). Lehkým terénem s jedním lezeckým místem (1-) k pohodlnému místu na odpočinek. Od něj velmi strmě (nejprve C, pak B) na balkon. Chodeckým terénem k výšvihu (A/B) a pak do širokého sedla. Lehce (A) k žebříku (B) a přes stupně (B až B/C). Opět chodeckým terénem k poslednímu výšvihu (A/B) a pak během pár minut na vrchol.

Komentář k zajištění:

Kramle, ocelové lano, jeden žebřík. Není průběžně zajišztěno.

Příjezd:

Přes Lienz nebo Brixen do Toblachu. Zde na jih a po státní silnici 51 do Fiámes. Při použiti veřejné dopravy vlakem do Toblachu a dál autobusem SAD do Fiánes.

Přístup ke stěně:

Od hotelu Fiámes po značené cestě na lesní cestu. Po pár merech ahnout doleva do lesa. Za chvíli skrz kosodřevinu a suťovisko k úpatí stěny (tabulka). Zde sledovat velkou polici k prvnímu jištění (max. 1+).

Sestup:

stupovat na sever přes jedno lezecké místo (1+). Pak východním směrem k Pomagagnon-Scharte (sedlo) (2178 m). Dále sestupovat velkým suťoviskem. U rozcestníku doprava a západním směrem na lesní cestu. Po ní zpět na aprkoviště.
přidej fotku
Přidej přelez a komentář
Kamil  4.7.2006
nedaleko je kemp Olympia na kraji Cortiny.Bydleli jsme tam, šli jsme rovnou od stanu.Je vzdušná, koukáte pod sebe na fotbalové hřiště ,a protější masiv Tofanes.nástup 30 minut, nahoru v pohodovém tempu 2 hodiny, sestup do 1 hodiny - pokud rádi běháte sutovištěm, zpět do kempu dalších 30 minut