Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY

Jubiläums Klettersteig

Kopec:

Eselstein 2556 m

Pohoří:

Dachsteingebirge

Oblast:

Oberösterreich

Délka a čas výstupu:

250 m /1400 m, 1:30 /8:00

Čas přístupu:

30 min

Čas sestupu:

40 min

Obtížnost:

C-D (většinou C, jedno exponované místo D)

Nadmořská výška nástupu:

2300 m

Nejlepší období:

duben – říjen

Lezení do mobilu

Charakter:

Tato krásná feráta v blízkosti Guttenberghausu představuje nádhernou možnost k výstupu na Eselstein. Cesta není uplně jednoznačná, neboť ocelové leno není po celé délce výstupu. Krátký nástup od chaty a bezproblémový sestup východní stěnou dělá z feráty vyhledávaný cíl.

Popis:

Nalevo od žlabu ohrožovaném pádem kamení nahoru (B), trochu rozbitým traverzem doprava a prvním výšvihem (C/D) nahoru. Pak pozvolným terénem po pilíři (A) a krátkým strmým výšvihem (D) a po hraně pilíře ke skalní věži. Po plotnách (C/D) do výrazného, strmého vhloubení (C) a teď velmi exponovaně na vrchol věže. Po hraně (A) a posledním výšvihu (C/D) k výlezu z feráty. Zde se držet vlevo po vyšlapaném chodníčku a krátce na vrchol.

Komentář k zajištění:

Místy přerušované ocelové lano, ale pouze v lehkém terénu.

Příjezd:

Po B146 v Ennstalu do Schladmingu a výjezdem na Ramsau. Kousek před obcí Ramsau odbočit vpravo směr Weissenbach. Po zhruba 1 km zahnout vlevo na přijezdovou cestu restauraci Feisterer. Zde zaparkovat.

Přístup ke stěně:

Od restaurace Feisterer po dobře značené stezce číslo 616 ke Guttenberghausu. Od něj ve směru Gruberscharte po vysokohorské stezce číslo 618 a po zhruba 20 minutách je člověk o rozcestníku. Od něj směr Klettersteig přímo nahoru kousek k nástupu označeném cedulkou.

Sestup:

Východní stěnou Eselsteinu po chodníku označeném mužíky ke značené ceste číslo 674 a zpět ke Guttenberghausu.
přidej fotku
Přidej přelez a komentář