Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY

Sextener Rotwandsteig

Kopec:

Sextener Rotwand, 2965m

Pohoří:

Sextenské Dolomity

Oblast:

Südtirol

Délka a čas výstupu:

570m, 2:00h

Čas přístupu:

1,30h

Čas sestupu:

2,15h

Obtížnost:

A/B

Nadmořská výška nástupu:

Fischleinboden, 1454m, popř. Bad Moos, 1353m (lanovkou)

Nejlepší období:

červen - září

Lezení do mobilu

Charakter:

Pohodový výstup vedoucí v severní části masivu Sextener Rotwand. Výstup vede přímo ve stopách stezky a opevnění z první světové války. Zahrnuje mimo jiné mnoho reliktů z tohoto strašného období 20. století. Od vrcholového kříže je pak nádherný výhled na hlavní alpský hřeben na jednu stranu a Karnské Alpy na stranu druhou.

Popis:

Třemi žebříky (A) ke komínu (A/B) a choďákem přes kotel až ke žlabu (A/B). Pak zase choďák (místy strmě, jedno místo A) až k místu staré střílny. Odtud do strže s ukazatelem. Kousek sestoupit a dál choďák až k dřevěnému žebříku (A). Dál se držet vlevo a nahoru výšvihem (A/B) ke konci ferraty. Odtud ještě 60 výškových metrů na vrchol.

Komentář k zajištění:

Příjezd:

Přes Lienz nebo Brixen do Innichenu. Zde zahnout na jih a po silnici SS52 směr Moos. Hlavní cestu nechat po pravé ruce a dojet k údolní stanici kabinové lanovky v Bad Moos. Popř. projet Fischleintal až nakonec cesty na parkoviště.

Přístup ke stěně:

Od horní stanice lanovky k horní stanici vleku. Zde doprava do lesa a krátkým zajištěným úsekem (na kótě cca 2140m, A). Na dalším ukazateli doleva (Klettersteig Rotwandspitz) až do soutěsky. Zde kousek sestoupit a doprava suťoviskem na nástup (červená tečka na skále).

Sestup:

Výstupovou trasou.
přidej fotku
Přidej přelez a komentář