Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY

Leadership - Klettersteig

Kopec:

Predigstuhl 1278 m

Pohoří:

Totes Gebirge

Oblast:

Steiermark

Délka a čas výstupu:

150 m /320 m, 30 min /2:20

Čas přístupu:

50 min

Čas sestupu:

60 min

Obtížnost:

C (i přes krátkou délku není pro začátečníky)

Nadmořská výška nástupu:

1130 m

Nejlepší období:

květen – říjen

Lezení do mobilu

Charakter:

Sportovní feráta na horu Bad Goisern s nádherným výhledem na Dachstein. Některá originální místa (průlez konínem, exponovaný hřeben) dělají tento výstup i přes jeho krátkou délku zajímavým. Patřičná síla v ramenou je nutná.

Popis:

V nástupové stěnce (C) je nutné pořádně zapojit sílu rukou. Přes dva šikmé žebříky (A/B) se přechází doleva k převisu (C), který nás dostane ke skulině (komínu) s vklíněným balvanem (lana vedoucí vpravo je třeba ignorovat, nepatří k ferátě). Komínem strmě nahoru (C) a pak závratně exponovaným hřebenem (B/C) doprava.
Poté už jen přes poslední jištění na vrchol.

Komentář k zajištění:

Ocelové lano, žebříky, kramle

Příjezd:

Po A1 do Regau, dále po B145 až do Bad Goisern Süd. Zde směr Lasern (Berghof Predigstuhl) klikatou cestou stále do kopce asi 3,5 km až na parkoviště. Při použití veřejné dopravy vlakem do Bad Goisernu a dále pěšky.

Přístup ke stěně:

Z parkoviště kolem závory a dál po lesní cestě severovýchodním směrem. Zhruba po 30 min. vede doleva strmá cesta na vrchol a po dalších 15 min. odbočuje chodním přímo k ferátě (označeno cedulí).

Sestup:

Normální cestou (Obermoossteig) z vrcholu (částečně zajištěno) lesem do sedla. Zde vlevo po příkré pěšině dolů na lesí cestu a po ní zpět na parkoviště.
přidej fotku
Přidej přelez a komentář