Lezecká Revue

Rognon du Plan, mixová novinka za M8

Jeff Mercier a Simon Chatelan 5.5.2016 vylezli novou mixovou cestu Universal Studio na Rognon du Plan (3601m) v masívu Mont Blancu. Nejtěžší délka 650m prvovýstupu je za M8.

Horolezci nastoupili kuloárem vpravo od Fin Givré (Christophe Beaudoin, Andy Parkin, 1991). Po 4 délkách přetnuli Sylcris (Christophe Profit, Dominique Radigues, Sylviane Tavernier, 1985) a nalezli do délek za M6 - M7+. Klíčovým byl kout za M8. Kolem 18:00 dolezli na vršek a podél hrany Midi-Plan natraverzovali na Aiguille du Midi


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.