Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY

Okruh Croda da Lago

Oblast:

Croda da Lago - Nuvolau, Croda da Lago, 2657m, Dolomity, Itálie

Náročnost a délka:

Doba pochodu asi 6h, výstup 780m, sestup 830m.

Oblast a cesta

Trek Croda da Lago nedaleko Cortiny, díky zajímavé geologii a krásné krajině, patří k nejzajímavějším okruhům v Dolomitech.

Začíná v jedlovém lese. Potom sestupuje do měsíčního údolí Val de Formin a přes alpské louky přichází k nádhernému jezeru Fedéra. Odtud se noří zpět do jedlového lesa až ke svému počátku u Ponte di Rocurto.

Popis túry, itinerář:

Cesta č. 437 začíná v blízkosti parkoviště u kraje silnice, je jasně vyznačena k Rifugio Palmieri u Croda da Lago až do údolí Val di Formin.

Cesta vede po mostě přes řeku Rio Costeanea těsně pod silnicí, pak pokračuje lesem, kde stoupá k strmému návrší.

Další říčku Rio de dell'Alpe Formin přejdeme přes malý most a pokračujeme ke rozdvojení cest nedaleko Cason de Formin.
Náš trek vede vpravo (na jih), po cestě č. 435 až k levé odbočce č. 434 která vede k Rifugio Palmieri, lépe známá jako Rifugio Croda da Lago.

Pokračujte nahoru až k místům, kde přestává vegetace, pak stoupejte skalnatým údolím Val de Formin až do sedla Forcella Rossa del Formin (2462 m). Po cestě můžete v obdivovat nádherné věže Croda da Lago věží a s trochou štěstí můžete zahlédnout kamzíky jak šikovně pobíhají v suti.

Ze sedla cesta sestupuje na zelené alpinské louky s impozantní baštou Monte Pelma. Na konci sestupu následuje rovinka k Forcella Ambrizzola (2277 m), mezi Croda da Lago a Becco di Mezzodì . Odtud si můžete prohlédnout Lago Federa (známé jako Lago da Lago). Pohled na Cortinu a okolní hory je odtud skutečně nádherný.

Po cestě č. 434 se dostanete až k Rifugiu, kde je jedna ze zastávek cesty Alta Via, nejznámějšího treku v Dolomitech.Přístup do výchozího místa a místní doprava:

Východisko je v Cortině d’Ampezzo v italských Dolomitech.

Z Cortiny d’Ampezzo jeďte po silnici S.S.48 do Pocol (6 km), potom pokračujte continue po S.P 638 směrem k Passo Giau.
Další 4 kilometry k Ponte de Rocurto (1708m), kde zaparkujete hned u silnice.Chaty a kempy:Pojištění:

Pojištění do Alp

Doplńující informace:
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář